Get Adobe Flash player

Orszak Trzech Króli 2013

UDOSTĘPNIJ

orszak2013W pierwszą niedzielę 2013 roku spotkaliśmy się o 11.00 pod Katedrą Wrocławską, by uczestniczyć w radosnym Orszaku Trzech Króli. Orszak wyruszył o godz. 11.30 z Ostrowa Tumskiego. Podczas drogi do Betlejem (Rynku) na uczestników czekała moc atrakcji. Zaplanowano m.in. wizytę u Heroda czy walkę aniołów z diabłami. Na koniec Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi. Jedyne, co na pewno nie było w planie to nieustający deszcz, uczący wszystkich pokory i wytrwałości...

Misją Orszaku Trzech Króli jest pielęgnowanie oraz szerzenie wartości prorodzinnych i wspólnotowych. Chcielibyśmy, aby w organizowaną przez nas imprezę włączyli się wszyscy, którzy chcą poczuć rodzinną atmosferę wspólnego świętowania.

Orszak tworzą w większości dzieci oraz ich rodzice. Występują one w kolorowych strojach przygotowanych przez ich rodziców, współtworząc postacie dwórek, rycerzy z różnych stron świata, giermków, dworzan, posłańców Króli.
Wszyscy włączyliśmy się we wspólne świętowanie poprzez nałożenie na głowy koron, których zdjęcie przed Stajenką było oznaką oddania hołdu Prawdziwemu Królowi. Każdy uczestnik otrzymał także śpiewnik kolęd, dzięki któremu mógł włączyć się w wspólny śpiew. Na zakończenie Orszaku, na wrocławskim Rynku, odbyło się wspólne radosne kolędowanie, choć pewnie krótsze niż planowano ze względu na pogodę. Po nim zaprosiliśmy przyjaciół naszej Fundacji Centrum Spotkań i Dialogu do domu parafialnego Parafii Opieki św. Józefa (Ojcowie Karmelici - ul. Ołbińska 1 - Wrocław Nadodrze) na gorącą kawę, herbatę oraz ciasteczka :)

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://krzydlina.org/images/ORSZAK2013

KUŹNIA - BOLESŁAWIEC 2016

KUZNIA DUCHOWOSCI

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

No events found

DNI ODNOWY ŻYCIA

dni-odnowy-zycia-logo

OBÓZ TERAPEUT. 12-KROKOWY

OBOZ TERAPEUTYCZNY

KUŹNIA DUCHOWOŚCI

kuznia-duchowosci-logo

WOLONTARIAT

LOGOTYP WOLONTARIAT