Get Adobe Flash player

Pożegnanie lata

UDOSTĘPNIJ

pozegnanielata2012Podczas naszego krzydlińskiego pożegnania lata sobota była aktywna, a niedziela...też aktywna, tylko że średniowieczna :-) Działo się dużo w ten piękny, niby jesienny, a jednak letni weekend. Zaczynamy od soboty. Bardzo aktywnej soboty :-)

Okolice bliższe i dalsze zwiedzaliśmy po części pieszo, po części rowerowo. Piechurzy (w tym "nordicwalkingowcy") wędrowali pięknymi lasami rudnańsko-dębniańskimi, a rowerzyści zajechali aż do tarchalickich łęgów. Wszyscy wrócili do centrum w samą porę, by popodziwiać stylowe automobile biorące udziała w XI Rajdzie Zabytkowych Pojazdów Doliną Odry. No i po rajdzie rowerowym i pieszym zaczął się kolejny rajd: rajd fotek, ujęć, uśmiechów i póz - byleby ładnie wyjść z pięknym, stylowym "silnikowym zabytkiem" w tle. Później ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek i śpiewanie przy akompaniamencie gitary.
Oczywiście znalazł się czas na chwilę refleksji i nauki podczas mszy świętej "niedzielnej", która jednak była pełna uśmiechu i dziecięcej radości :-)
A wieczorem spontaniczne warsztaty haftowania. Krzyżykiem, krzyżykiem - padały komendy :-) . I co ciekawe do robótek ręcznych zabrali się równie ochoczo chłopcy, co dziewczynki i panie. Ba, można nawet powiedzieć, że wiedli prym!
W niedzielę przyjechali do nas Tomek (zwany Twardym) i Ania (zwana... Anią :-)), by poopowiadać o średniowiecznych czasach i zwyczajach, nauczyć dawnego tańca, poprowadzić plebejskie zabawy i w ogóle i w szczególe. A że Mariola przywiozła ze sobą piękne, samodzielnie wykonane suknie, to też mieliśmy mały pokaz średniowiecznej mody. Oczywiście oprócz sukien przymierzano, i nieważne, czy młody czy stary, czy on, czy ona, części lśniącej zbroi (a nie jest to łatwe, oj nie jest), hełmy, tarcze, miecze itp., itd. Stoczono niejedną walkę i wzniesiono niejeden okrzyk. Rzecz jasna radości :-)

 

Zdjęcia z aktywnej soboty znajdziecie tu, a ze średniowiecznej niedzieli tu :-) Naprawdę warto zajrzeć do naszych facebook-owych albumów - wiele udanych ujęć!

KUŹNIA - BOLESŁAWIEC 2016

KUZNIA DUCHOWOSCI

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

No events found

DNI ODNOWY ŻYCIA

dni-odnowy-zycia-logo

OBÓZ TERAPEUT. 12-KROKOWY

OBOZ TERAPEUTYCZNY

KUŹNIA DUCHOWOŚCI

kuznia-duchowosci-logo

WOLONTARIAT

LOGOTYP WOLONTARIAT