Get Adobe Flash player

TROPICIEL - przygodowy rajd na orientację

UDOSTĘPNIJ

TROPICIEL

Dziesiąta edycja Przygodowego Rajdu na Orientację TROPICIEL - czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół. To wszystko rozpoczyna się już dzisiaj.
Ponad 770 uczestników TROPICIELA T10 odwiedzi nasze Centrum Spotkań i Dialogu, gdzie zorganizowaliśmy jeden z punktów kontrolnych.

Uczestnicy biorący udział w rajdzie, startują w drużynach 4-6 osobowych na trasie pieszej i 2-osobowych na trasie rowerowej. Pokonują one w podanym limicie czasowym całą trasę rajdu, zdobywając przy tym punkty kontrolne i wykonując czekające tam specjalnie przygotowane zadania. Start w grupie zapewnia świetną integrację uczestników. Współdziałanie i wzajemne wsparcie członków drużyny, pozwala na sprawniejszą nawigację oraz wykonywanie zadań, a także na przezwyciężanie trudności na trasie.

Trasa piesza podstawowa - jej długość to 40 km a limit czasowy by ją pokonać - 12 godzin. Trasa cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Odległość w sam raz na pieszą wędrówkę.

Trasa piesza rozszerzona - jej długość to 60 km a limit czasowy by ją pokonać to 16 godzin. Przeznaczona dla osób, które trasę podstawową traktują jako rozgrzewkę. Większa trudność - większe wyzwanie. Trasa w znacznym stopniu pokrywa się z trasą pieszą 40 km.

Trasa piesza nawigacyjna - trasa podstawowa, klasyfikowana według umiejętności nawigacyjnych. W pierwszej kolejności brana jest pod uwagę najkrótsza odległość, w której pokonano całą trasę rajdu. Długość trasy to 40 km. Limit czasowy - 12 godzin. Aby sprawdzić umiejętności nawigacyjne, drużyny są wyposażane w tzw. "czarne skrzynki" trackery GPS, rejestrujące każdy krok. Po ukończeniu rajdu, trasy są sczytywane i oceniane przez sędziów.

Trasa rowerowa - przygoda na rowerze z mapą i kompasem, dla osób uzależnionych od rowerowych eskapad. Długość trasy to 40 km a limit czasowy by ją pokonać - 6 godzin. Trasa rowerowa w znacznym stopniu pokrywa się z trasami pieszymi.

Uczestnicy, którym uda się w danym limicie czasowym zaliczyć wszystkie punkty kontrolne i wykonać wszystkie zadania na trasie, zdobywają miano TROPICIELA, zaś pozostali pamiątkowe dyplomy. Każda osoba, która zdobyła choć jeden punkt kontrolny, ma prawo brać udział w losowaniu nagród. Nagradzamy w taki sposób wytrwałość i chęć pokonania własnych słabości. Wśród wszystkich takich uczestników, którzy są obecni na zakończeniu rajdu, losujemy wiele cennych nagród - z naciskiem na wiele. Ilość nagród ograniczona jest jedynie liczbą uczestników rajdu i zależna jest od naszych sponsorów. Nie przewidujemy nagród za pierwsze miejsca - chyba, że sponsor zastrzeże takową konieczność.

 

KUŹNIA - BOLESŁAWIEC 2016

KUZNIA DUCHOWOSCI

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

No events found

DNI ODNOWY ŻYCIA

dni-odnowy-zycia-logo

OBÓZ TERAPEUT. 12-KROKOWY

OBOZ TERAPEUTYCZNY

KUŹNIA DUCHOWOŚCI

kuznia-duchowosci-logo

WOLONTARIAT

LOGOTYP WOLONTARIAT