Get Adobe Flash player

IV Rajd Rowerowy Powiatu Wołowskiego

UDOSTĘPNIJ

IV powiatowa masakra rowerowa 2013

Kolejna IV odsłona Powiatowego Rajdu Rowerowego za nami. W niedzielny, mało słoneczny, poranek 15 września, spod siedziby Starostwa Powiatowego w Wołowie ruszyła w barwnym korowodzie grupa licząca ponad 100 sympatyków dwóch kółek.

Tradycyjnie wszyscy zebrali się pod pomnikiem Maryjki przy placu Piastowskim w Wołowie. Wśród tegorocznych uczestników nie zabrakło grup z Wrocławia, Prusic, Oleśnicy oraz Powiatu Wołowskiego. Każdy otrzymał upominkowy znaczek oraz mapę z szlakiem, który miał być do pokonania. Tegoroczna trasa liczyła 60 km, tym razem zataczała krąg przez malownicze okolice gminy Wińsko. Na wszystkich uczestników rajdu czekały liczne niespodzianki przygotowane zarówno przez naszą powiatową przyrodę oraz organizatorów:

- Starostwo Powiatowe w Wołowie
- Fundację „Centrum Spotkań i Dialogu" z Krzydliny Małej
- Towarzystwo Turystyki Rowerowej CROSS z Wołowa
- Harcerską Organizacja „Cichociemni" z Brzegu Dolnego.

W trakcie rajdu uczestnicy mieli postój w Głębowicach. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zwiedzić klasztor o. Karmelitów oraz posłuchać opowieści ks. Jarosława Olejnika o ciekawostkach skrywanych w barokowych murach. Piknik przygotowany przez Głębowiczan został z entuzjazmem przyjęty przez naszych rowerzystów, kiełbaski pieczone przy ognisku smakowały jak nigdy. Nie zabrakło konkursów wraz z nagrodami.
Gorąco dziękujemy mieszkańcom wsi Głębowice za ciepłe przyjęcie oraz wsparcie organizacji Pikniku, Ks. Jarosławowi Olejnik za gościnę w murach klasztoru, Cichociemnym za kierowanie uczestników na właściwe drogi rajdu oraz gotowość do niesienia pomocy, dzielnym Policjantom, za nasze bezpieczeństwo na drogach.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego rajdu za entuzjazm i świetną zabawę.
Kolejny rajd już za rok, zapraszamy wszystkich gorąco - gwarantujemy niezapomniane przeżycia.

KUŹNIA - BOLESŁAWIEC 2016

KUZNIA DUCHOWOSCI

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

No events found

DNI ODNOWY ŻYCIA

dni-odnowy-zycia-logo

OBÓZ TERAPEUT. 12-KROKOWY

OBOZ TERAPEUTYCZNY

KUŹNIA DUCHOWOŚCI

kuznia-duchowosci-logo

WOLONTARIAT

LOGOTYP WOLONTARIAT