Get Adobe Flash player

V Zgromadzeniu Grup NA

UDOSTĘPNIJ

Podaj dalej - idea przyświecająca odbywającemu się zjazdowi NATo idea, która przyświeca odbywającemu się w Centrum Spotkań i Dialogu V Zgromadzeniu Grup Anonimowych Narkomanów (skrót NA - Anonimowi Narkomani w Polsce używają skrótu "NA", a nie "AN" dla podkreślenia jedności z ogólnoświatowym ruchem Narcotics Anonymous).


Spotkanie, w którym uczestniczy 86 osób z całej Polski, przeznaczone jest przede wszystkim dla nowych grup i ma charakter informacyjno-edukacyjny. Program tworzą zarówno elementy teoretyczne, np. prezentacja struktur i działalności w Polsce oraz Służby Światowej (w spotkaniu uczestniczą delegaci ze Szwecji) czy narzędzi NA (np. mitingi, program 12 Kroków itd.), jak i tematyczne warsztaty i tzw. mitingi spikerskie: „Jak można efektywnie nieść posłanie do uzależnionego, który wciąż cierpi?", „Czy oddaję innym to, co sam otrzymałem/am w NA?", a także „Identyfikacja NA, jakie są różnice pomiędzy NA a innymi Wspólnotami dwunastokrokowymi?". Dodatkowe, integrujące wszystkich elementy zgromadzenia to loteria fantowa, sklepik z gadżetami NA czy zabawa „Podaj dalej". na2

Anonimowi Narkomani to międzynarodowa społeczna wspólnota zdrowiejących narkomanów, organizująca prawie 62 tysiące mityngów tygodniowo w ponad 129 krajach. Model zdrowienia opiera się na regularnym uczestnictwie w mityngach i pracy nad Programem 12 Kroków.
NA zrodziło się z programu Anonimowych Alkoholików w późnych latach 40-tych. Pierwsza autorska broszura NA, znana wśród członków jako "Biała Książeczka", opisuje Anonimowych Narkomanów w następujący sposób:
"NA jest bezdochodową wspólnotą mężczyzn i kobiet, dla których narkotyki stały się głównym problemem. Jesteśmy zdrowiejącymi uzależnionymi, którzy spotykają się regularnie, aby pomagać sobie nawzajem w pozostaniu czystymi. Nie interesuje nas, jakie narkotyki i jak dużo ich zażywałeś (...), tylko co zamierzasz zrobić ze swoim problemem i jak my możemy ci w tym pomóc."

Pierwszy mityng NA w Polsce odbył się w 1989 roku w Olsztynie, grupa przybrała nazwę "Powstańcy". Obecnie Wspólnotę Regionu Języka Polskiego tworzą 4 okręgi i 60 zarejestrowanych grup, kilka z nich działa za granicą (w Chicago oraz w Londynie). Na poziomach okręgów i regionu działają kilkuosobowe komitety służb NA, w tym Komitet Sterujący, Biuro Literatury, Komitet Tłumaczeń, Komitet ds. Internetu, Informacja Publiczna. Grupy NA, poza regularnym organizowaniem mityngów, dostarczają także literaturę NA i plakaty do zainteresowanych instytucji, organizują mityngi NA w ośrodkach odwykowych i zakładach karnych oraz przygotowują prezentacje dla Profesjonalistów. W przyszłości, w miarę rozwoju Wspólnoty, planowane jest uruchomienie infolinii oraz powołanie osobowości prawnej.

Więcej informacji na stronie: www.anonimowinarkomani.org lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://krzydlina.org/images/NA

KUŹNIA - BOLESŁAWIEC 2016

KUZNIA DUCHOWOSCI

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

No events found

DNI ODNOWY ŻYCIA

dni-odnowy-zycia-logo

OBÓZ TERAPEUT. 12-KROKOWY

OBOZ TERAPEUTYCZNY

KUŹNIA DUCHOWOŚCI

kuznia-duchowosci-logo

WOLONTARIAT

LOGOTYP WOLONTARIAT